EN
T2 HAKKINDA ÜRÜN & HİZMETLER REFERANSLAR & ORTAKLAR İLETİŞİM BAŞVURU BLOG
HAKKINDA ÜRÜN & HİZMETLER REFERANSLAR & ORTAKLAR İLETİŞİM BAŞVURU4 BLOG
ÜRÜN & HİZMETLER
FATURALANDIRMA VE ÜCRETLENDİRME FATURALANDIRMA VE FİYATLANDIRMA

FATURALANDIRMA VE FİYATLANDIRMA

ARECA, sabit telefon (PSTN) hizmeti için gerçek zamanlı CDR ücretlendirme, kullanım miktarı sınırlı hizmetler, fatura üst sınırı ve faturalama yapabilen esnek ve bütünleşik faturalama sistemidir. Müşteriler tarafından kullanım miktarının ve güncel fatura tutarının sorgulanması kabiliyetine sahiptir.

Perakende (retail) satılan sabit telefon hizmetinin faturalamasının yanında, toptan satışın (wholesale) faturalaması da Areca’da yapılabilmektedir. Aynı ücretlendirme/faturalama motoruyla hem perakende hem de toptan satışı desteklemektedir. Perakende (retail) satılan sabit telefon hizmetinin faturalamasının yanında, toptan satışın (wholesale) faturalaması da Areca’da yapılabilmektedir. Aynı ücretlendirme/faturalama motoruyla hem perakende hem de toptan satışı desteklemektedir.

ARECA

TÜRKTELEKOM

ARECA, tahakkuk işlemlerinde herhangi bir hata, eksik veri girişi vb. durumlarda, sürecin baştan başlatılması ya da belirli bir aşamadan itibaren ilerletilebilmesi sağlamaktadır. Bu kabiliyetle entegre olunan sistemlerin beklediği dataların gönderim tarihinde gecikme yaşanmamaktadır.

ARECA da birden fazla ürünün faturalaması yapılabilmektedir. Ürünler arası indirimler yapılabilmekte, bundle ürün teklifleri çıkartılabilmektedir.

ARECA özellikleri;
• Gerçek zamanlı CDR ücretlendirme
• Yüksek ölçeklenebilirlik
• Yüksek performans (100 bin CDR/saniye)
• Kompleks müşteri ve ürün modelleme: Hiyerarşik müşteri, hesap ve ürün yapısının desteklemesi
• Bütünleşik faturalama; Ön ödemeli (pre-paid) ve faturalı (post-paid) tarifeler
• Esnek ücretlendirme yapısı

Areca’da sabit telefon haricinde toplu SMS, wimax ve mass IVR ürünleri de faturalandırılmaktadır. Örneğin 100 dakika telefon konuşması yapınca 100 bedava SMS verilebilmektedir.

ARECA, Mevcut durumda müşteri-hesap-abone yapısındadır. Kompleks müşteri ve ürün modellemeye olanak sağlamaktadır. (Sipariş sistemleri DHS, TMS, Telaura, OLO Portal). Bundle / paket ürün modelleri, ürünler üzerinde kurulan parent – child ilişkileri, ürün tanımlarında uyumluluk (compatibility), zorunluluk (mandatory) kuralları yönetilebilmektedir.

ARECA, Mevcut durumda müşteri-hesap-abone yapısındadır. Kompleks müşteri ve ürün modellemeye olanak sağlamaktadır. (Sipariş sistemleri DHS, TMS, Telaura, OLO Portal). Bundle / paket ürün modelleri, ürünler üzerinde kurulan parent – child ilişkileri, ürün tanımlarında uyumluluk (compatibility), zorunluluk (mandatory) kuralları yönetilebilmektedir.

ARECA, Türk mevzuatına uygun vergileme yapabilmektedir.Kural bazlı vergileme modülünde Türkiye’ye özgü (Örneğin, belirli müşteriler için 100 TL’ye kadar vergi alınmaması, 100 TL’den sonra vergi alınmaya başlanması gibi. ) vergi muafiyeti tanımlayabilme kabiliyetine sahiptir.

ARECA’da yine Türkiye’ye özgü damga vergisi hesaplama modülü bulunmaktadır. Özellikle cihazlı kampanya satışlarında yapılan taahhütlerin damga vergileri hesaplanmakta ve ilk ayki faturaya yansıtılmaktadır.

Areca müşterilerine
• 24/7 Architecture
• Hızlı ve esnek ücretlendirme motoru
• Kullanımı sınırlı tarifeler ve kampanyalarda %80 ve %100’e ulaşılması durumlarında bilgilendirme yapılarak kontrollü kullanım yapılması
• Tarife ve kampanyalarda sınırlı kullanım miktarlarının ücretsiz sorgulanması
• Fatura üst sınırı belirleme seçeneklerinin sunulması
• Paket ve fatura üst sınırı içinde kontrollü kullanım yapılması ve fatura şoklarının engellenmesi
• Belirlenen üst sınır limitlerine ulaşılmasında SMS veya diğer yöntemlerle bildirim yapılması
• Uygulamayı kullanan müşterilere fatura tutarının ücretsiz sorgulanması
faydalarını sunmaktadır.

PROJE BAĞLANTILARI